DEĞERLERİMİZİ SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUM…

24 Ocak ne kara günsün be! ATATÜRK ve CUMHURİYET sevdalısı üç yiğit bugün toprağa düştü… Uğur MUMCU…fırıncının oğlu A. Gaffar OKKAN ve gülen yüzüyle siyasete damga vuran İsmail CEM…

Soğuk bir kış günü Ankara..Yobazların ve cahillerin korkulu rüyası, kalemiyle RABITA gibi olayları halkın göz önüne koyan , tarikat ve cemaatlarda yetişen çocukların yarın general olacağını ve Cumhuriyete karşı ayaklanacağını söyleyen bir bilge, uğur MUMCU kahpece katledildi…Yetkililer her zaman bildik söylemlerle “ kanı yerde kalmayacak” edebiyatıyla milleti resmen uyuttular ve hala uyutmaya çalışıyorlar…30 yıl olmuş ve hala ortada FAİLLER yok…ayakkabı numarasına kadar biliyoruz diyenler bile, uluslararası bir ÇETE’nin yok ettiği bu değerin katillerine hala ulaşamadılar….Yazık!

Yine soğuk bir gün. Yıl 2001..Yer Diyarbakır… Kısa zamanda oraya kendini kabul ettirmiş, saygı ve selamla herkesin sevgilisi olmuş, Fırıncı Fikri’nin oğlu A.Gaffar OKKAN yine kahpece bir pusuyla yanındaki korumalarla katledildi…hiç unutamadığım sözü ,”Çıplak geldim, çıplak gideceğim..Bize KAR olacak olan, arkamızdan edilen DUAlardır…”

Yine bugün TRT’nin efsane genel müdürü, Dışişlerinin gülenyüzü İsmail CEM’i rahatsızlığından dolayı 2007 yılında kaybettik..Cenazesine dostluk köprüleri kurduğu ve barışın simgesi zeytin dallarıyla Yunanistan Dışişleri bakanı da katılmıştı…

Bu Atatürk ve Cumhuriyet sevdalısı üç yiğide, Selda BAĞCAN’nın şarkısıyla “ UĞURLAR OLSUN” diyelim ve UĞUR MUMCU ve A.Gaffar OKKAN’ı katlini gerçekleştirenlerin ve onay verenlerin BAĞI BAHÇESİ bahar görmesin!

Saygılarımla…